Bioenergie - Stravovanie z pohľadu bioenergií

 
ČLOVEK JE SPOJENIE TELA A DUŠE.
 
    Materializmus podceňuje duchovnú bioenergetickú stránku výživy. Naopak niektoré duchovné náuky prehliadajú hmotnú stránku jedla. Obnoviť choré bunky v tele však dokáže predovšetkým optimálna výživa. Samotné chemické zloženie potravín nie je ukazovateľom kvality výživy.
    Pre duchovný rast človeka a udržanie pevného zdravia nestačí sledovať chemické vzorce konzumovanej výživy, ale mimoriadne dôležitými sa stávajú bioenergie v pozadí, ktoré každá potravina človeku prináša.
    Pravidelné prijímanie potravín s nevhodnou bioenergií znižuje nielen duchovné čistotu a harmóniu človeka, ale postupne narušuje aj jeho fyzické zdravie. Veľmi nepriaznivé energie z mäsa stresovaných zvierat prechádzajú pri jedle do bytosti človeka a vyvolávajú pomalý, ale nezadržateľný duchovný úpadok.
    Človek potrebuje, aby čo najviac zložiek jeho potravy pochádzalo z rastlín a plodov a malo čistú organickú formu.
 

Prečo sú bioenergie v potrave dôležité 

   Dajme tomu, že niektorá bunka v tele človeka potrebuje opravu. Chýba jej určitý stavebný diel, ktorý sa opotreboval. Tým stavebným dielom môže byť jednotka vhodného minerálu, vitamínu, oleja či iné zložky výživy. Bunka potrebuje starý opotrebovaný stavebný diel nahradiť novým, aby mohla regenerovať, obnoviť sa. Každá čiastočka hmoty však so sebou prináša aj určité bioenergie. Aby oprava bunky bola dokonalá a kompletné, je potrebné, aby zapadol jednak vhodný stavebný diel do skladačky hmoty a súčasne aby zapadol aj sprievodný bioenergetický obal do skladačky energetického tela človeka. 
    Inými slovami, aby stavebný materiál v podobe výživy zaplnil chýbajúce dieru v hmote a súčasne bol energeticky zlučiteľný s duchovným telom človeka. Aby obsahoval bioenergie rovnakého typu, ako sú tie, z ktorých je zložené duchovné energetické telo človeka. A táto požiadavka posúva kvalitu výživy do úplne inej polohy, ako je tá, ktorú sleduje a skúma materialistická veda o výžive a potravinách. 
 

Možné zdroje potravín

     Čo keď človeku chýba jednotka vápnika, železa, alebo iného minerálu? Aké máme možnosti tento nedostatok nahradiť a choré miesto zaceliť ? Sledujte tiež sprievodný obrázok. Postupne vysvetlím rozdiel pri konzumácii minerálu získaného z nasledujúcich zdrojov : 1) otázka existencie minerálu bez bioenergie , 2) minerál získaný konzumáciou bylín a plodov , 3) minerál pochádzajúce z nerastov , 4) minerál vyrobený chemickou reakciou, 5) minerál pohodlne ohriaty s jedlom v mikrovlnnej rúre, 6) minerál získaný konzumáciou mäsa.
 
 

1 ) Minerál bez energie.

    Materializmus považuje potravinu za hmotu a akékoľvek prípadné duchovné pozadie neuznáva. Tento pohľad je úplne neprijateľný, pretože nezodpovedá skutočnosti. Ide o skreslený pohľad, o nesprávnu vedeckú fikciu materialistov. Fikciu, ktorá je na rozdiel od kompletného duchovného pohľadu odtrhnutá od skutočnej reality a jej prejavov. Každá hmotná potravina je totiž sprevádzaná určitou bioenergiou. Takže hmotný minerál bez bioenergie neexistuje.
    Odrazom nevhodného materialistického postoja v našej spoločnosti je skutočnosť, že veda o štruktúre potravín, ich kvalite a technológiách spracovania, sa vyučuje na Vysokej škole chemicko - technologickej. To, čo jeme, je teda predovšetkým posudzované z pohľadu materialistických chemických technológií a procesov. A už vôbec nie z pohľadu sprievodných bioenergií.
 

2) Minerál z bylín a plodov.

    Prvou reálnou možnosťou je prijať chýbajúce minerál z rastliny alebo ovocných plodov. Napríklad konzumáciou listov šalátu alebo jablká. Teda minerál z organického zdroja. Viac kníh označuje taký minerál organický. Rôznych knihách sa uvádza, že naše telo dokáže vstrebať iba minerály, ktoré sú súčasťou organických molekúl. Dôvod vidí v spojení takej formy minerálov so životnou silou rastlín. A to je vlastne to isté ako pohľad na duchovné pozadíe konzumovaných potravín.
    Organický minerál z bylín a plodov predstavuje najlepšiu variantu vo výžive. Pretože energetický obal rastliny a ovocia je vytvorený z rovnakého typu pravotočivej bioenergie ako u človeka. Práve jednotka minerálu či vitamínu prijatého z rastlinného a ovocného zdroja umožňuje optimálny priebeh opravy chorej bunky. Pravotočivé bioenergie priaznivé pre človeka prináša len tento zdroj: byliny a plody.
    Podmienkou je však ich konzumácia v pôvodnom surovom prírodnom stave alebo ich spracovanie šetrnú výrobnou technológiou, ktorá zachováva čo najvyššie percento pôvodných bioenergií. A ktorá zároveň do výrobku vnáša čo najmenej vedľajších nepriaznivých energiou. Odtrhnuté rastliny pritom vydržia v dobrom stave aj niekoľko dní, zozbierané ovocie a iné plody strácajú svoju životnú silu dokonca až po dlhých mesiacoch.  Ak je tieto potraviny v surovom stave, spoločne s nimi získavame aj správne bioenergie.
 

3) Minerál z nerastov.

    Chýbajúci minerál však môžeme prijať aj z nerastného neorganického zdroje. Napríklad rozomletím nerastu alebo pitím hlbinné minerálnej vody. Reklamy síce tvrdí, že s takou minerálkou "dostávate optiminerál", nie je to však pravda. Duchovný obal neorganickej sféry planéty je totiž tvorený iným druhom bioenergie.
    Preto vitamín či minerál výsledkom mletia nerastu nie je pre človeka rovnako vhodný ako vitamín či minerál, ktorý dostaneme do tela konzumáciou byliny alebo plodu. Jedine rastlina dokáže prijať neorganický minerál a pretvoriť ho do podoby organického minerálu. Človek to nedokáže. Anorganické minerály nie sú v podstate nič iné ako rozdrvená skala. Vstrebateľnosť pre telo je 5 - 10% a po 35. roku klesá na 3 - 5%.
 

4) Minerál vyrobený chemickou reakciou

    Nevhodné a nezlučiteľné energie prináša človeku i minerál, ktorý získame v priemyselnej výrobe chemickou reakciou. Bioenergie tohto minerálu zodpovedá technológiu, ktorá bola pri jeho výrobe. Z pohľadu chemického vzorca predstavuje minerál extrahovaný z bylín či plodov, minerál oddelený z rozomletého nerastu aj minerál priemyselne vyrábaný chemickou reakciou to isté. A ani veda o výžive medzi nimi nerozlišuje, pretože nemá k dispozícii žiadne zdôvodnenie, ktorým by mohla rozdiely vysvetliť. Môže maximálne sledovať čistotu takto vyrobených minerálov.
    Výrobcovia potravín preto zvyčajne zvolia tú technológiu, ktorá je z pohľadu jednoduchosti a výrobných nákladov najpriaznivejšia. Na prvom mieste je potom zákonite umelá syntetizácia minerálu či vitamínu, ktorá je pri súčasnom rozvoji chémie zďaleka najlacnejšia. Oveľa pracnejšie a náročnejšie je oddelenie minerálov z pôvodnej nerastné suroviny a zďaleka najmenej výhodná je extrakcia vitamínov a minerálov z bylín a plodov. Aj preto, že materiály z bylín a plodov je na skladovanie chúlostivejšie a relatívne rýchlo podliehajú skaze v porovnaní s nerastami a chemickými surovinami, ktoré sú veľmi trvalé.
 
Potraviny umelo obohatené vitamínmi a minerálmi
    A čo takto potraviny umelo obohatené vitamínmi a minerálmi, napr. Kakao, kukuričné ​​lupienky, rôzne nápoje? Mám také potraviny vyhľadávať? Alebo je naopak z pohľadu správnej výživy lepšie sa im vyhnúť? Už to, že toto obohatenie zvyčajne nemá vplyv na konečnú cenu, niečo naznačuje. A síce to, že k obohateniu boli použité tie najlacnejšie chemicky vyrobené látky. Preto sa takto obohateným potravinám vyhýbam, pretože v nich vnímam neprirodzenou a nečistú bioenergiu.
    Deti dostávajú v školách skoro zadarmo mlieko ochutené umelými sladidlami a umelými vitamínmi i minerálmi. Aký je výsledok? Odvápňuje im to kost , začínajú sa upchávať cievy a navyše už od mladosti si miesia na obličkové alebo žlčníkové kamene aj ďalšie chronické choroby. A tomuto diletantizmu sa hovorí oficiálna výživová politika štátu. Ako zvrátený je náš systém!
 

5) Minerál ohriaty v mikrovlnnej rúre.

    Na akom princípe funguje pohodlné ohrievanie potravín mikrovlnami? Bežné jedlo obsahuje dvojpólové molekuly potravín. Vplyvom pôsobiacich mikrovĺn sú molekuly potravín nútené k rýchlemu kmitaniu až miliardukrát za sekundu. Následkom vnútorného trenia sa takto pomerne rýchlo, avšak neprirodzene, zvyšuje teplota jedla. Výsledkom však nie je obyčajné neškodné zahriatie potraviny, ale aj ďalšie pre človeka a jeho výživu nepriaznivé dôsledky.
    Pri násilných pohyboch molekúl dochádza k poškodeniu bunkových blán a ku znetvoreniu celej pôvodnej vnútornej štruktúry potraviny i jej pôvodnej bioenergie. Klinické výskumy vykonané vo viacerých krajinách preukázali, že zmenené a poškodené molekuly sa stávajú pre ľudský organizmus cudzorodými látkami. A ich požitie vyvolá okamžité chorobné zmeny v krvi.
    Takže v prípade ohriatia mikrovlnkou jeme jednak poškodenú hmotnú štruktúru a ďalej roztrhané a zničenej štruktúry pôvodných bioenergií. Ani hmota, ani bioenergie nie sú v poriadku. Mikrovlnné žiarenie mení radu prirodzených zložiek výživy na neprirodzené karcinogénne látky. Celkový úbytok výživovej hodnoty potravín je klinickými výskumy odhadovaný na 60 - 90%, strata pôvodných bioenergií rovnako tak na 60 - 90%. Ako uvádza Jiří Wojnar, "mikrovlnné žiarenie je nielen neprirodzené a nezdravé, ale je pre nás oveľa nebezpečnejšie, než si je kto vôbec ochotný predstaviť."
    Navyše aj samotné žiarenie mikrovlnky má na nás nepriaznivý vplyv. Aké sú celkové účinky ožiarenia osôb technickými mikrovlnami podľa klinických výskumov? Postupné poškodzovanie až zrútenie pôvodného energetického duchovného tela. Dlhodobá strata vitality, poruchy spánku, negatívne účinky na psychiku, strata koncentrácie, strata pamäti, precitlivenosť, spomalenie intelektuálnych procesov. Degenerácia nervových buniek, poruchy zraku, vnútorných orgánov, zmeny dedičnosti, výpadky v tvorbe hormónov.
 

6) Minerál získaný z mäsa.

    Lekár vám povie - jedzte červené mäso, potrebujete železo. Energetický obal zvierat je tvorený tiež pravotočivou bioenergiou, ako je tomu u človeka, rastlín a plodov. Takže by sa mohlo na prvý pohľad zdať, že takýto zdroj je rovnako vhodný ako byliny. To však zďaleka nie je pravda.
    Konzumácia mäsa je nevhodná aj z pohľadu hmoty, ktorú konzumujem. Prečo? Žiadne zviera nedokáže spracovať neorganické prvky Prírody do organickej podoby. Ako sa neorganické prvky Prírody dostanú do zvieraťa? Ako zvyšky umelých hnojív, pesticídov, umelých prísad v potrave. Každé zvieracie mäso sa tak stáva skládkou všetkého, čo bytosť zvieraťa nedokázala počas svojho života spracovať. A človek toto "smetisko" aj pre neho neprirodzených a nespracovateľných látok sám dobrovoľne konzumuje. Z pohľadu bioenergií je to ešte oveľa horšie. Prečo a z akého dôvodu?
 
Mäso ako mŕtva hmota bez kvalitnej bioenergie
    Čo je na mäse zvierat z energetického pohľadu tak zlé? Energetický obal zvierat je predsa tvorený tiež pravotočivou bioenergií, ako aj človeka. Tak prečo konzumácia mäsa zvierat z duchovného pohľadu vadí? Bezprostredne po zabití a následnom vykrvácaní sa mäso stáva mŕtvou hmotou a jeho pôvodný bioenergetický obal sa začne veľmi rýchlo rozkladať. A v mäse okamžite začínajú postupné hnilobné a rozkladné procesy .
    Človek potom navyše najmä ako istotu proti všetkým formám nákazy mäso ešte upečie alebo uvarí. Akýkoľvek kus mäsa na našom tanieri tak predstavuje dokonale mŕtvu hmotu s počiatočnými rozkladnými procesy, v ktorej sú len nepatrné zlomky pôvodnej živej energie. Úplne inak je na tom lev, ktorý zabije zviera a ešte napoly živé mäso aj sprievodnými energiami začne konzumovať. A nezabíja do zásoby, ako človek .
 
Energie stresu, utrpenie a zážitku hromadné popravy v mäse zvierat
    Z mŕtveho zvieracie tkanivá najskôr vyprchajú čistejšíe sprievodné bioenergie vysokých frekvencií a naopak sa v ňom udržia hrubé energie veľmi nízkych frekvencií, ktoré najlepšie rezonujú so začínajúcimi procesy rozkladu a skazy mŕtveho tela. Najmä ide o energie chaosu, stresu a hrôzy, ktoré vznikali v dôsledku neprirodzených podmienok chovu a zážitku drastickej hromadnej popravy.
    Každý liečiteľ vie, akú traumu môže u človeka vyvolať neprirodzená smrť. Ako hlboko sa energié vyvolané drastickým zážitkom vlastnej neprirodzenej smrti premietnu do tkanív fyzického tela i do energetických orgánov človeka. A ako nepríjemne a negatívne potom taký zážitok ovplyvňuje ďalšie životy človeka.
    U zvierat tomu nie je inak. V mäsovej výrobe sú zvieratá považovaná za stroje. Neustále oplodňovanie a náhle odtrhnutie od mláďat. Zvieratá určené na výkrm sú chované v úzkom priestore často bez denného svetla, bez výbehu, a to u nich vyvoláva ťažké poruchy správania. Žijú v trvalej panike natlačené na sebe. Svoj strach potom vybíjajú v neprirodzenej agresivite, ktorá je u týchto živočíšnych druhov úplne nenormálna.
    Aby si zvieratá neublížovali , sú kurčatám upaľované zobáky, ošípaným vytrhávané zuby, je im bránené v slobodnom pohybe. Sú chované na kovových mrežiach, ktoré sa im zarezávajú do nôh nôžok, kopýt, pretože tak je to pre chovateľa výhodnejšie. A nakoniec prichádza pre zvieratá záverečný a súčasne najväčší životný stres, jatočná linka a hromadná poprava . A tieto nepriaznivé energie sa ukladajú nielen vo vonkajších energetických obaloch zvierat, ale predovšetkým zapadnú do tkanív a stávajú sa ich súčasťou.
 
Duchovný úpadok človeka vyvolaný konzumáciou mäsa
    A ľudia si potom dobrovoľne dávajú k jedlu bravčové rezne okorenené vystřelujícími energiami chaosu, stresu a utrpenia. Veľmi nepriaznivé energie z mäsa stresovaných zvierat prechádzajú pri jedle do bytosti človeka a vyvolávajú pomalý, ale nezadržateľný duchovnej úpadok. Znižuje sa úroveň vnútornej harmónie človeka - ÚROVEŇ SPRÁVNE VNÚTORNEJ SILY.
    Človek sa začína správať hrubo a vzrastá u neho agresie. Prečo mládež tak často používa oslovenie "vole", "krávo" a "prasa" namiesto bežného mena? Prečo si napríklad nehovoria kaleráb, karfiol, hrušky? Občas zavítam do reštaurácie a ťažko si vyhľadám bezmäsité jedlo. A potom s prekvapením pozorujem, aké nedojedené zvyšky nechávajú druhí ľudia na tanieri. No čo myslíte? Predsa zeleninovú oblohu, kúsky šalátu a podobne. Už antický lekár Hippokrates, považovaný za otca medicíny, hovoril: "Sme to, čo jeme".
    Navyše, nie nadarmo sa v dávnych textoch uvádza, že ľudia stratili pôvodnú dlhovekosť v rádoch tisícov rokov až po tom, čo začali konzumovať mäso zvierat. V posledných rokoch vznikajú biofarmy, v ktorých je k zvieratám a k ich krmive pristupované z odlišného pohľadu. Iste dokážu zmierniť nepriaznivé vplyvy pri konzumácii živočíšnych výrobkov. Na celkovej škodlivosti mäsa to však nemôže nič zmeniť.