Motýliky v brušku - Cesta hľadania motýlikov...

 

    Mnohý z nás poznajú tento „termín“ - pocit. Ak náhodou nie, dozaista ste o ňom aspoň počuli.

    Čo to vlastne je, čo to znamená mať motýliky v brušku. Je to stav šťastia, blažena. Iný to zasa pomenú stav poznania, prípadne stav duševného vzostupu, prípadne stav osvietenia. Ľudia, ktorý tento stav zažívajú nevidia problémy, skôr vidia riešenia a sú naplnený zvláštnym pocitom – pocitom šťastia – pocitom zvláštneho naplnenia - s pocitom potrebnosti - spojenia s okolitým svetom  – prípadne s osobou, do ktorej sú zaľúbený.

    Mnohý z nás žijú v domnení, že duševný stav „Motýliky v brušku“ sa priamo viaže na osobu, do ktorej sú zaľúbený. Ak prichádza nový vzťah a „motýliky“ sa neobjavia, myslia si, že to neni ono! No i pri sebaväčšom zaľúbení „Motýliky“ časom odlietajú. Prečo? Kam sa strácajú? Dajú sa privolať naspäť? A čo to presne je, aký nesú význam...?

    Takže po poriadku:

    1. Motýliky v brušku: Mať duševný stav dosť „sýteho“ šťastia, ktoré človeka vynáša duševne dosť vysoko. Ako vysoko? Tak vysoko, že to má priamy vplyv na mladosť - zdravie. Áno! „Motýliky v brušku“ spúšťajú samoozdravovacie – regeneračné procesy v našich telách. Šťastný tí, ktorý ich zažívajú. A čím dlhšie „sú“ v brušku, tým tento duševný stav má väčší kladný vplyv na zdravie. Mojimi slovami: Motýliky v brušku nepotrebujú lieky, injekcie, infúzie, rentgeny, skalpely a ostatný medicinsky a farmaceutický materiál – samy vedia, čo a kde treba v tele ale i v duši opraviť...o

    2. Prečo odlietajú, Kam sa strácajú? "Motýliky brušku“ sa objavujú náhodne – toto si myslia bežný ľudia. Ľudia, ktorý sa nezaoberajú duševnou problematikou (tzv. ľudia „ubitý“ v hmote), ľudia čo nad duševnom mávnu rukou a „Motýliky“ svojou nevedomou rukou - nevedomosťou odoženú preč. Príroda nám z času na čas poskytuje tzv. demo šťastia – kam je možne duševne sa dostať. Niečo ako, keď nám dajú v obchode nejakú chutnú reklamnú vzorku výrobku. Prečo? Aby nás nalákali a ukázali, že je tu niečo, dobré, čo sme ešte neochutnali. Po čase ochutnávka končí a my začíname to ochutnané vyhľadávať v regáloch! Ako je to s „Motýlikmi“? Príroda nám tiež z času na čas ponúka demo. Dopraje nám zážitok „Motýlikov“. Keď demo končí, ostávame väčšinou smutný. Drvivá väčšina z nás ostáva potom iba čakať na ďalšiu „demo akciu“ prírody, kedy nám poskytne „Motýlikový“ zážitok.
    Ako je to v obchode? Tovar z ochutnávky aktívne vyhľadávame a sme ochotný zaň aj platiť. A „Motýliky“? Prečo ich nehľadáme, prečo za ne nie sme ochotný platiť prípadne i bojovať? A vôbec, dá sa to? Áno, dá! Aj keď sme ich odohnali svojou nevedomosťou. Ak niečo v sebe dokážeme zmeniť, dokážeme sa očistiť od zlých návykou a myšlienok, ochotne sa vrátia a naše šťatie môže pokračovať a napredovať novou cestou!

    3. Ako privolať „Motýliky v brušku“ späť? Je treba v sebe nájsť spôsob ako túto schopnosť vo svojom vnútri prebudiť. Treba si uvedomiť, že „Motýliky v brušku“ nezávisia od nášho okolia, ale len a len od nás či sa vrátia! Cesta k nim je etický a čistý spôsob života. Je to také jednoduché, ale nie samozrejmé.  Optimálna výživa, každodenná starostlivosť o fungovanie svojich energetických orgánov - čakier, vedomá práca na odbúravanie svojich zlozvykov. Toto všetko je potrebné pri nástupe hľadania nového životného smerovania za šťastím.

    Keď sa nám podarí nájsť vysokú hladiny vnútornej rovnováhy, otvorí sa pred nami nová cesta vedúca vedúca k „Motýlikom“, dokonca cesta vedúca až za hranice tohto Vesmíru.

    Dlhodobý stav „Motýlikov v brušku“ nám umožňuje dokonca i duchovnú komunikáciu s bytosťami, či už duchovným zrakom alebo vo forme myšlienok, teda telepatickej komunikácie, alebo vnútorných pocitov, intuície. A ďalej očistu aj liečbu prostredníctvom ich energií, ktoré nám umožnia čerpať. Výnimočne, v prípade potreby, napríklad aj návštevu duchovnej časti našej bytosti v týchto končinách mimo náš svet a Vesmír.

    5 . Ako teda na tie "MOTÝLIKY...? "Prirodzená starostlivosť o výživu. Každodenné očista a vylaďovanie svojich čakier cvičením Piatich Tibeťanov. Pobyt v prírode. Vyhýbanie sa potrave, miestam, bytostiam, ktoré mi očividne škodia. Každodenná starostlivosť o hmotnú aj duchovnú stránku svojej bytosti. Pravidelný a vyvážený denný režim, v ktorom majú svoje miesto hmotná i duchovná činnosť, odpočinok, spánok. Vedomé odstraňovanie zlých návykov, zlozvykov z každej svojej myšlienky, slova, činy. Vedomá snaha o to, aby som každý nasledujúci deň bol čistejší, viac zrovnaný , lepšie vyladený. Žiadne zaspanie na ružovom obláčiku , akonáhle dosiahnem prvé vysnívané Metz . Ale trvalý neustali každodenný postup za " Motýlikmy " . ( " Oni sa časo objavia - Najprv jeden - možno váhavo - potom druhý , až ich bude stále pribudnú viac a viac ... " ) neuvažujte na tom , či to bude fungovať alebo nie . Jednoducho to vyskúšaj a budeš prekvapený / á !

    Vyvažonie protikladných a doplňujúcich sa dvojíc protikladov do harmonickej jednoty a vyváženosti. Zbavuj sa akýchkoľvek známok sebectva, teda uspokojovania svojich potrieb na úkor druhých ľudí, na úkor iných foriem života, na úkor prírody. Ale rovnako tak zavrhuj bezvýhradnú službu druhým na úkor seba. Snaž sa ísť cestou stredu medzi extrémami. Cestou vyváženia medzi každou dvojicou protikladných doplňujúcich sa pólov. Láska k sebe - láska k druhým. Láska k sebe - láska k prírode. Hmotná časť bytosti - duchovnú časť bytosti.

    Bezvýhradná láska k sebe znamená dokonalé sebectvo. Z hľadiska vývoja to však pre človeka znamená rovnaké absolútne vychýlenie ako bezvýhradná služba druhým, ktorá môže ísť až k sebazničeniu. Ku zanedbaniu starostlivosti o vlastnú bytosť, o vlastný rozvoj, o vlastný duchovný vzostup. Za druhého urobiť aj to, čo on by mal robiť sám. Druhému tak vlastne takouto pomocou berie jeho duchovnú cestu. Ale sám pre seba to isté robiť nedokážeme.

 

    6. Vyhýbanie sa extrémom. Naopak vyváženie protikladných a doplňujúcich sa dvojíc protikladov do harmonickej jednoty a vyváženosti. Zbavuj sa akýchkoľvek známok sebectva, teda uspokojovania svojich potrieb na úkor druhých ľudí, na úkor iných foriem života, na úkor prírody. Ale rovnako tak zavrhuj bezvýhradnú službu druhým na úkor seba. Snaž sa ísť cestou stredu medzi extrémami. Cestou vyváženia medzi každou dvojicou protikladných doplňujúcich sa pólov. Láska k sebe - láska k druhým. Láska k sebe - láska k prírode. Hmotná časť bytosti - duchovnú časť bytosti. Bezvýhradná láska k sebe znamená dokonalé sebectvo. Z hľadiska vývoja to však pre človeka znamená rovnaké absolútne vychýlenie ako bezvýhradná služba druhým, ktorá môže ísť až k sebazničeniu. Ku zanedbaniu starostlivosti o vlastnú bytosť, o vlastný rozvoj, o vlastný duchovný vzostup. Za druhého urobiť aj to, čo on by mal robiť sám. Druhému tak vlastne takouto pomocou berie jeho duchovnú cestu. Ale sám pre seba to isté robiť nedokážeme.

    Ako začať hľadanie?

    1. Prirodzená starostlivosť o výživu.

    2. Každodenné očista a vylaďovanie svojich čakier cvičením Piatich Tibeťanov.

    3. Pobyt v prírode.

    4. Vyhýbanie sa potrave, miestam, bytostiam, ktoré mi očividne škodia.

    5. Pravidelný a vyvážený denný režim, v ktorom majú svoje miesto hmotná i duchovná činnosť, odpočinok, spánok.

    Termín „Motíliky v brušku“ je vlastne termín označovaný v duševnej terminológii ako duševný vzostup. Tento duševný vzostup hľadali a hľadajú všetky duchovnom zaoberajúce sa osobnosti ale i jednoduchý ľudia … stav šťastia, jednoty, harmónie, porozumenia. Ak tento stav raz dosiahneme zistíme, že nepotrebujeme toho až tak veľa k životu. Zistíme, že nepotrebujeme - nechutí nám piť, fajčiť, prejedať sa, nakupovať v shopingoch, naháňať sa... Namiesto zabíjania času televíziou, facebookom, atď., hľadajme radšej cestu k stavu "Motýlikom v brušky" vlastnou snahou, vlastnou cestou za „Motýlikmy“ … toto je naša úloha v našom  živote... ŠŤASTŃÚ CESTU ZA MOTÝLIKMY!